Zgłoś newsa
Zgłoś błąd
Zgłoś organizację
Kontakt
mniejsza czcionka większa czcionka wersja dla niedowidzących
pps.czestochowa.pl
KALENDARZ
Zostaw 1% w Częstochowie Zgłoś swoją organizację Baza NGO Rodzina 500+ Częstochowskie Centrum Organizacji Pozarządowych Elektroniczny Generator - konkurs ofert Elektroniczny Generator - mały granat
Jak dobrze wypocząć w mieście

Dobry wypoczynek może odbyć się wszędzie. Na Starym Mieście dzieci i młodzież ze świetlicy „Życie poza szkołą” spędzają czas w znajomej przestrzeni miejskiej, ale za to bardzo aktywnie. Organizatorem działań jest Fundacja Chrześcijańska "Adullam" Organizowanie Społeczności Lokalnej "Stare Miasto-Nowe Życie".

W ramach działań świetlicy tegoroczne lato jest przede wszystkim kreatywne, kolorowe i mocno edukujące. Wszystko za sprawą kadry świetlicy, która kładzie nacisk na różnorodny program zajęć z uwzględnieniem profilaktyki, wspierania i rozwoju kreatywności i wzmacniania dzieci w odkrywaniu ich potencjału.

W bogatym programie, oprócz wyjazdu kolonijnego do Bocheńca, który możliwy był dzięki wsparciu sponsora, wykorzystano wiele atrakcji, które oferują miejskie instytucje. Na dwa miesiące wakacji kadra świetlicy przygotowała bogaty i różnorodny program. I tak  podopieczni świetlicy uczestniczą w warsztatach plastycznych dla dzieci w wieku 3-7 lat organizowane przez OPK "Gaude Mater" w ramach projektu „Kultura dostępna”. Pod okiem Macieja Salamona – grafika, ilustratora, twórcy murali, sitodruków, a także filmów animowanych i teledysków stworzyły i pokolorowały własny baśniowy świat. Pierwsze doświadczenia już mają za sobą, gdyż pod okiem Barbary Głąb uczestniczyły w warsztatach filozoficznych malując „Świat Zofii”. Poza tym dzieci poznawały historię Częstochowy podczas przejażdżki piętrowym autobusem oraz podczas Questingu – „Profesor bez katedry” i „Miasto pełne artystów” oraz historii okolic (wycieczka do Muzeum Dawnych Rzemiosł w Żarkach i rajdzie z przewodnikiem jurajskim do Olsztyna lub Mirowa.

W wakacyjnym programie świetlicy nie brakuje też tradycyjnych zabaw sportowych na sali gimnastycznej lub boisku SP 35 - Mała Liga Bambuko, turnieju kapsli w bramie podwórka przy Krakowskiej 34, spacerach na plac zabaw SP 22 i na bulwary jurajskie. Do tego dochodzą jeszcze warsztaty plastyczne i spotkania filmowe razem z seniorami.

               

               

 Pozostałe aktualności
Jasne, że Częstochowa

Redakcja portalu:
ul. Focha 19/21 pok 29 i 46
tel.+48 34 3707 480
tel.+48 34 3707 773
tel.+48 34 3707 493
pon-pt 7.30 – 17.00
redakcjapps@czestochowa.um.gov.pl
webmasterpps@czestochowa.um.gov.pl

Wydział Polityki Społecznej
Urząd Miasta Częstochowy
ul. Śląska 11/13, pok.401
42-217 Częstochowa
tel. +48 34 370 71 00 centrala UM
fax +48 34 370 71 70
tel. +48 34 370 76 31 sekretariat wydziału
ps@czestochowa.um.gov.pl