Zgłoś newsa
Zgłoś błąd
Zgłoś organizację
Kontakt
mniejsza czcionka większa czcionka wersja dla niedowidzących
pps.czestochowa.pl
KALENDARZ
Zostaw 1% w Częstochowie Zgłoś swoją organizację Baza NGO Rodzina 500+ Częstochowskie Centrum Organizacji Pozarządowych Elektroniczny Generator - konkurs ofert Elektroniczny Generator - mały granat
Kolejna odsłona „Czytania w bramie” na Starym Mieście

Przed nami mecz pełen wartości, czyli kolejna odsłona „Czytania  w bramie” na Starym Mieście. Spotkania będą się odbywały w kolejne piątki lipca (6., 13., 20., 27.) - przy dogodnej pogodzie, od godziny 16.00 do 18:00 w 4 wybranych podwórkach na terenie dzielnicy Stare Miasto. Akcja realizowana jest w ramach organizowania społeczności lokalnej dla dzielnicy Stare Miasto, w ramach działań Partnerstwa „Stare Miasto – Nowe Życie”.

Tegoroczne działanie realizowane jest w ramach projektu „Stare Miasto – Nowe Życie”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, powierzonego przez Gminę Miasto Częstochowa w formie zadania publicznego Fundacji Chrześcijańskiej „Adullam”.

Więcej informacji o lokalizacjach poszczególnych spotkań można znaleźć na fanpage'u Partnerstwa na Rzecz Aktywności Lokalnej „Stare Miasto – Nowe Życie”.

A tak organizatorzy zachęcają do udziału w "Czytaniu  w bramie":

"Piłka w grze, a bramki są dwie. Emocje podczas meczu często wybiegają poza ramy boiska. Jak więc rozegrać mecz życia i się przy tym nie spalić? Tego dowiedzą się młodsi i starsi uczestnicy tegorocznego „Czytania w bramie”, którzy poznają książkę Grzegorza Kasdepke „Drużyna pani Miłki, czyli o szacunku, odwadze i innych wartościach”.

Zawody sportowe to doskonały pretekst do poznania świata wartości. Nie zawsze jednak jest to takie proste – wszyscy chcą grać w ataku, a na obronie nikt. O staniu na bramce nawet nie ma co mówić… Do tego dochodzi jeszcze temperament zawodników, rodzaj nawierzchni... Koniec końców, rozegranie meczu to prawdziwe wyzwanie!

Podobnie sprawy mają się w życiu. Dlatego też w tym roku „Czytaniu w bramie” towarzyszyć będzie krótki „sparing”. Na murawę wkroczą zawodnicy uzbrojeni w Uczciwość, Odwagę, Wytrwałość, Szacunek i Sprawiedliwość. Całości będzie przyglądał się bezsporny Sędzia, a z ławki wzrokiem za swoimi zawodnikami będzie podążał Trener. Zawodnicy otrzymają narzędzia i umiejętności do samodzielnego wychodzenia z kryzysów, a mówiąc dokładniej, niewpadania w kryzysy. Będą uczyć się rozpoznawać swoje stany emocjonalne, samodzielnie się motywować, koncentrować, planować trening i rozwój, opanowywać stres, radzić sobie z presją, i wreszcie – skutecznie się relaksować"

Efektem końcowym „Czytania w bramie” będzie stworzenie Niezbędnika Zawodnika.

Fundacja Chrześcijańska "Adullam"
Organizowanie Społeczności Lokalnej "Stare Miasto - Nowe Życie"
ul. Krakowska 34, 42-202 Częstochowa
tel. 539 339 276, e-mail: osl.staremiasto@gmail.com
http://www.adullam.pl/
https://pl-pl.facebook.com/fundacjachrzescijanska/
 

 

 

           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

          Pozostałe aktualności
Jasne, że Częstochowa

Redakcja portalu:
ul. Focha 19/21 pok 29 i 46
tel.+48 34 3707 480
tel.+48 34 3707 773
tel.+48 34 3707 493
pon-pt 7.30 – 17.00
redakcjapps@czestochowa.um.gov.pl
webmasterpps@czestochowa.um.gov.pl

Wydział Polityki Społecznej
Urząd Miasta Częstochowy
ul. Śląska 11/13, pok.401
42-217 Częstochowa
tel. +48 34 370 71 00 centrala UM
fax +48 34 370 71 70
tel. +48 34 370 76 31 sekretariat wydziału
ps@czestochowa.um.gov.pl