Zgłoś newsa
Zgłoś błąd
Zgłoś organizację
Kontakt
mniejsza czcionka większa czcionka wersja dla niedowidzących
pps.czestochowa.pl
KALENDARZ
Zostaw 1% w Częstochowie Zgłoś swoją organizację Baza NGO Rodzina 500+ Częstochowskie Centrum Organizacji Pozarządowych Elektroniczny Generator - konkurs ofert Elektroniczny Generator - mały granat
Wspólne świąteczne śniadanie

Zrozumienie i wrażliwość na drugiego człowieka – taka atmosfera panowała podczas tegorocznego „Śniadania Wielkanocnego”, które w Wielką Sobotę w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych zgromadziło blisko 400 osób. Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka, który złożył zebranym życzenia świąteczne.

Celem tegorocznego „Śniadania Wielkanocnego”, organizowanego przez Fundację Chrześcijańską „Adullam”, było objęcie wsparciem osób starszych, samotnych i potrzebujących, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej i bytowej, niezaradnych życiowo i społecznie, bezdomnych i zagrożonych bezdomnością oraz osób uzależnionych - przebywających na terenie miasta Częstochowy,

W tym roku specjalnie dla przybyłych gości odbyła się premiera spektaklu teatralnego pt. „Trzy drzewa”, którego wykonawcami były dzieci i młodzieży ze świetlicy „Życie poza szkołą”. O oprawę muzyczną zadbali mężczyźni ze schroniska „Adullam” i członkowie Klubu Abstynenta „Droga do wolności”. Następnie wszyscy zaproszeni goście i uczestnicy wzięli udział w śniadaniu wielkanocnym. Dla każdego uczestnika przygotowane zostało odświętne nakrycie stołu, talerz ze świątecznymi potrawami oraz girlandy świąteczne. W czasie posiłku, który odbywał się przy wspólnych stołach, w atmosferę radosnego oczekiwania wprowadziła grupa muzyczna ze wspólnoty „Słowo wiary”. Każdy z uczestników otrzymał paczki świąteczne, które w tym roku były przygotowane dzięki dofinasowaniu z Gminy Miasto Częstochowa oraz wsparciu darczyńców: Caritas Archidiecezji Częstochowskiej, Fundacji Świętego Barnaby, Stowarzyszeniu Wzajemnej Pomocy „Agape”.

„Śniadanie wielkanocne” jest wspólnym dziełem częstochowskiego samorządu, wielu organizacji, instytucji i osób prywatnych. Ogrom przedsięwzięcia byłby nie do udźwignięcia przez jednego organizatora, stąd włączenie się Partnerstwa na Rzecz Aktywności Lokalnej „Stare Miasto – Nowe Życie”.

 

 

 

 Pozostałe aktualności
Jasne, że Częstochowa

Redakcja portalu:
ul. Focha 19/21 pok 29 i 46
tel.+48 34 3707 480
tel.+48 34 3707 773
tel.+48 34 3707 493
pon-pt 7.30 – 17.00
redakcjapps@czestochowa.um.gov.pl
webmasterpps@czestochowa.um.gov.pl

Wydział Polityki Społecznej
Urząd Miasta Częstochowy
ul. Śląska 11/13, pok.401
42-217 Częstochowa
tel. +48 34 370 71 00 centrala UM
fax +48 34 370 71 70
tel. +48 34 370 76 31 sekretariat wydziału
ps@czestochowa.um.gov.pl