Zgłoś newsa
Zgłoś błąd
Zgłoś organizację
Kontakt
mniejsza czcionka większa czcionka wersja dla niedowidzących
pps.czestochowa.pl
KALENDARZ
Zostaw 1% w Częstochowie Zgłoś swoją organizację Baza NGO Rodzina 500+ Częstochowskie Centrum Organizacji Pozarządowych Elektroniczny Generator - konkurs ofert Elektroniczny Generator - mały granat
Dofinansowanie do 3 tys. zł na zakup pieca gazowego dla rodzin wielodzietnych

"Nawet 3 tys. zł – na takie dofinansowanie zakupu kotła gazowego mogą liczyć rodziny wielodzietne w ramach programu Karta Dużej Rodziny. A wszystko dzięki podpisaniu umowy ze spółką Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, która została partnerem KDR.

Oferowane przez PGNiG dopłaty do wymiany dotychczasowych źródeł ciepła na kotły gazowe wpisują się w rządowe działania antysmogowe i prorodzinne. Z dofinansowania będzie mogło skorzystać w sumie 11 tys. gospodarstw domowych. 10 tys. z nich może liczyć na wsparcie w wysokości 1000 zł. Większe dofinansowanie PGNiG przewidział dla tysiąca posiadaczy Karty Dużej Rodziny, którzy mogą otrzymać wsparcie do 3000 złotych.

PGNiG ekologicznie i prorodzinnie
Aktywność PGNiG zmierzająca do poprawy jakości powietrza w Polsce poprzez zamianę dotychczasowego źródła ciepła na ekologiczne ogrzewanie gazowe wpisuje się w rządowe działania antysmogowe i prorodzinne. Stąd też w uroczystości prezentacji umowy na dofinansowanie kotłów gazów uczestniczyli minister energii Krzysztof Tchórzewski oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Szef resortu energii Krzysztof Tchórzewski zaznaczył, że koszty gazu dla gospodarstw domowych spadają (od 2015 roku o 11 proc.). Podkreślił jednocześnie, że Polska musi zwiększyć dostępność gazu, będącego paliwem ekologicznym i niskoemisyjnym.
- "Chcemy pomóc polskim rodzinom, by „kopciuchy” zamienić na piece gazowe - powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Znaczące wsparcie dla rodzin wielodzietnych
Szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska zauważyła, że dofinansowanie do zakupu kotła to dla rodzin wielodzietnych znaczące wsparcie.
- „Zdajemy sobie sprawę, że ekologiczne rozwiązania mogą być kosztowne zwłaszcza dla dużych rodzin. Cieszę się, że do partnerów Karty Dużej Rodziny dołącza PGNiG” – powiedziała minister Elżbieta Rafalska. Prezes PGNiG Piotr Woźniak podkreślił, że jest to program pilotażowy. Dodał też, że będzie kontynuowany, jeśli będzie się dobrze rozwijał.

Wnioski o dofinansowanie
Wnioski na dofinansowanie będzie można składać w Biurach Obsługi Klienta PGNiG Obrót Detaliczny od 2 maja br. Wszystkie osoby zainteresowane dofinansowaniem będą musiały zlikwidować dotychczasowe źródło ciepła na paliwo stałe, a także zakupić i zainstalować jako źródło ogrzewania kocioł kondensacyjny zasilany paliwem gazowym.

Kilka słów o KDR
Karta Dużej Rodziny to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin 3+ zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych. Obecnie w ramach programu KDR zniżki dla rodzin wielodzietnych oferuje ponad 3,8 tysiąca firm i instytucji w ponad 16 tys. lokalizacji. Do tej pory wydano również ponad 1,9 mln kart, w tym 1,14 mln dla dzieci i 0,77 mln dla rodziców.

źródło: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej


Pozostałe aktualności
Jasne, że Częstochowa

Redakcja portalu:
ul. Focha 19/21 pok 29 i 46
tel.+48 34 3707 480
tel.+48 34 3707 773
tel.+48 34 3707 493
pon-pt 7.30 – 17.00
redakcjapps@czestochowa.um.gov.pl
webmasterpps@czestochowa.um.gov.pl

Wydział Polityki Społecznej
Urząd Miasta Częstochowy
ul. Śląska 11/13, pok.401
42-217 Częstochowa
tel. +48 34 370 71 00 centrala UM
fax +48 34 370 71 70
tel. +48 34 370 76 31 sekretariat wydziału
ps@czestochowa.um.gov.pl