Zgłoś newsa
Zgłoś błąd
Zgłoś organizację
Kontakt
mniejsza czcionka większa czcionka wersja dla niedowidzących
pps.czestochowa.pl
KALENDARZ
Zostaw 1% w Częstochowie Zgłoś swoją organizację Baza NGO Rodzina 500+ Częstochowskie Centrum Organizacji Pozarządowych Elektroniczny Generator - konkurs ofert Elektroniczny Generator - mały granat
Nowy podmiot ekonomii społecznej - sklep zielarsko-medyczny Fundacji "Walczę z SM"

Przy ulicy Żareckiej otwarto sklep zielarsko-medyczny, działający jako podmiot ekonomii społecznej. Przedsiębiorstwo Społeczne „Ziółko” oferuje środki medycyny naturalnej, sprzęt medyczny oraz kosmetyki.

W znajdującym się przy ulicy Żareckiej 42a (wejście od strony DK-1) sklepie znaleźć można m.in. suplementy diety, kuracje roślinne, herbaty, soki, oleje, ale też mydła naturalne, kremy, preparaty ziołowe czy kule ortopedyczne. Na miejscu jest również, dostępne dla wszystkich klientów, urządzenie do pomiaru ciśnienia. Nowy punkt prowadzony jest przez częstochowską Fundację „Walczę z SM”.

- To ogromnie ważne, że osoby, które same borykają ze swoimi problemami, mają w sobie energię, by prowadzić działalność, która wspiera innych potrzebujących. Ten sklep z pewnością będzie służył nie tylko mieszkańcom Rakowa, ale też innych dzielnic Częstochowy – mówił podczas oficjalnego otwarcia nowego punku prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

Nowy podmiot ekonomii społecznej działa w wynajętym od miasta lokalu, który w w 2013 roku został wyremontowany i dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością (dzięki realizacji dofinansowanego z Unii projektu „DOSTĘPNI DLA CIEBIE! Aktywizacja młodych osób niepełnosprawnych w ramach Centrum Cyfrowych Kompetencji”). Przedsiębiorstwo „Ziółko” powstało w ramach Jurajskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej, zajmującego się m.in. rozwojem sektora ekonomii społecznej i tworzeniem przyjaznego klimatu dla funkcjonowania ekonomii społecznej wśród jednostek samorządu terytorialnego.

Fundacja „Walczę z SM” powstała w 2012 roku z inicjatywy Zbigniewa Miśkiewicza, u którego 2 lata wcześniej rozpoznano stwardnienie rozsiane (SM – sclerosis multiple). Jest jedyną organizacją w regionie, zajmującą się tematyką stwardnienia rozsianego. Sukcesywnie się rozrasta i dziś liczy blisko 90 osób z całej Polski – nie tylko z SM, ale też innymi schorzeniami. Celem Fundacji jest kompleksowe wsparcie chorych i ich bliskich. Uzyskawszy statut organizacji pożytku publicznego, od 2014 roku Fundacja ułatwia również dostęp do rehabilitacji, sprzętów medycznych czy leków. Tworząc nowe przedsiębiorstwo społeczne, chce uświadomić lokalnej społeczności, że nawet z niepełnosprawnością można czerpać radość z aktywności zawodowej, a przy tym zaoferować sprawdzone produkty z kategorii „zdrowie”.

źródło: www.czestochowa.plPozostałe aktualności
Jasne, że Częstochowa

Redakcja portalu:
ul. Focha 19/21 pok 29 i 46
tel.+48 34 3707 480
tel.+48 34 3707 773
tel.+48 34 3707 493
pon-pt 7.30 – 17.00
redakcjapps@czestochowa.um.gov.pl
webmasterpps@czestochowa.um.gov.pl

Wydział Polityki Społecznej
Urząd Miasta Częstochowy
ul. Śląska 11/13, pok.401
42-217 Częstochowa
tel. +48 34 370 71 00 centrala UM
fax +48 34 370 71 70
tel. +48 34 370 76 31 sekretariat wydziału
ps@czestochowa.um.gov.pl